Spania - ucrainenii de pretutindeni

In data de 11-13 septembrie, la Madrid, in Spania, s-au desfasurat lucrarile Congresului Mondial al ucrainenilor.


Deschiderea oficiala a reuniunii a avut loc la sediul Institutului Cervantes, cunoscut in lume ca centru cultural spaniol.
Printre invitati, s-au remarcat reprezentanti de seama ai autoritatilor din Spania, Ucraina si Canada.
Pentru contributia semnificativa de popularizare,  pastrare si transmiterea traditiilor culturale ucrainene, au fost acordate  medalii comemorative  " 200 de ani de la nasterea lui Taras Sevcenko",   reprezentantilor din 18 tari, printre care si Romania.

У Мадриді розпочались Річні загальні збори Світового Конґресу Українців


11 вересня 2015 р. у Мадриді, Іспанія, розпочались Річні загальні збори Світового Конґресу Українців (СКУ).
Офіційне відкриття зборів відбулось у престижному приміщенні інституту Сервантеса, що є відомим у світі іспанським культурним центром. Серед гостей були присутні високі представники владних структур Іспанії, України та Канади, які привітали учасників зборів. Також надійшли привітання від Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради та Міністра закордонних справ України.
Президент СКУ Евген Чолій виступив з промовою, у якій висвітлив основну діяльність СКУ протягом минулого року, акцентувавши на підтримці України в її тривалій боротьбі з російським агресором за збереження своєї незалежності і територіальної цілісності. Наголосивши, що події на Сході України є світовою кризою, Президент СКУ нагадав учасникам, що Україна захищає європейські цінності та зупиняє просування Росії на Захід.
Також відбулось вручення ювілейних медалей СКУ “200 років з дня народження Тараса Шевченка” за значний внесок у популяризацію творчої спадщини та вшанування Тараса Шевченка за межами України, яких були удостоєні 67 осіб з 18 країн.
Раніше, того ж дня, було проведено круглий стіл на тему координації діяльності складових організацій СКУ в боротьбі з російською дезінформацією у світі.
“Світовий Конґрес Українців дякує всім тим, хто привітав Річні загальні збори СКУ, а також інституту Сервантеса за гостинність, та вітає всіх нагороджених ювілейною медаллю СКУ “200 років з дня народження Тараса Шевченка”,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

13 вересня 2015 р. у Мадриді, Іспанія, Світовий Конґрес Українців (СКУ) завершив свої триденні Річні загальні збори мирною ходою на підтримку українського народу в його боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
У Річних загальних зборах СКУ, які офіційно відкрились 11 вересня 2015 р. у Інституті Сервантеса,  взяли участь 64 делегати та 53 гостей із 20 країн світу.
Під час робочих сесій  було обговорено питання про боротьбу з російською дезінформацією, захист людських і національних прав українців, координацію міжнародних зусиль на підтримку України та розвиток гуманітарних ініціатив, у тому числі й проекту СКУ “Захист патріотів”.
Делегати також проаналізували представлені на Річних загальних зборах звіти та обговорили проекти, спрямовані на подальше посилення діяльності СКУ.
12 вересня 2015 р., на запрошення української громади Мадриду, делегати і гості побували на концерті з нагоди 70-ліття поселення українців у Іспанії та 10-ліття складової організації СКУ, Асоціації “Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців”.
13 вересня 2015 р. СКУ провів у центрі Мадриду мирну ходу “Світове українство з Україною” за участю делегатів і гостей Річних загальних зборів та місцевого населення, продемонструвавши свою єдність з народом України в боротьбі з російською агресією. Після цього учасники побували на Божественній літургії в Церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії.
Попередньо, 11 вересня 2015 р., делегація СКУ  на чолі з його Президентом відвідала українську громаду в Алькала-де-Енарес, Іспанія.
“Світовий Конґрес Українців дякує українській громаді Мадриду, зокрема Юрію Чопику, голові Асоціації “Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців”, за теплий прийом делегатів з усього світу та сприяння дуже продуктивній роботі Річних загальних зборів СКУ,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu